Yabancı İzin İşlemleri

Türkiye’de Yabancı İzin Türleri ?

Türkiye’de bulunmak veya çalışmak isteyen yabancı uyruklu kişilerin sayısı her geçen gün hızlı bir oranda artmaktadır. Türkiye’ye gelen yabancılar herhangi bir eylemi gerçekleştirmek veya çeşitli hak ve özgürlüklere sahip olabilmeleri için belirlenen kamu kurumlarından izin almaları gerekmektedir. Ülkemizde iki farklı izin türü mevcuttur. Bunlar çalışma izni ve oturma izni olarak isimlendirilmektedir.

Çalışma izni, yabancı uyruklu kişilere Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından Türkiye’deki istihdama katkı sağlamak için verilir. Ülkemize çalışma amacı ile gelen yabancıların, belirtilen kriterleri sağlaması koşuluyla Türkiye’deki belirli bir işyeri veya işletmede ve belirli bir meslekte çalışmak için alması gereken izin türüdür.

Oturma izni veya bir diğer adıyla ikamet izni, İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından verilen bir izin türüdür. İkamet izni, yasal yollardan Türkiye’ye giriş yapan, Türkiye’de vize süresinden daha fazla kalmak isteyen veya Türkiye’de çeşitli menfaatleri bulunan yabancı uyruklu kişilerin almasının zorunlu olduğu izindir. Bu izinin birden fazla seçeneği bulunur. Sizlere, bu izin türlerinine olan başvurularınızda yardım ederek, güncel tüm bilgimizi eksiksiz bir şekilde danışmanlık hizmetimiz ile sunmaktayız.

Peki Neden Biz ?

Türkiye’de izin almadan çalışan veya izinsiz şekilde ikamet eden yabancı uyruklu kişilere yaptırımlar çok ağırdır. Arp Danışmanlık olarak çeşitli nedenlerden dolayı Ülkemizde bulunan veya bulunacak olan yabancı uyruklu kişilerin almak zorunda olduğu izin türlerinin, başvurularını ve takip işlemlerini gerçekleştirerek eksiksiz bir danışmanlık hizmeti vermekteyiz.

Danışmanlık Hizmetimiz ?

Yapacağınız tüm işlemlerde sizleri önceden bilgilendirerek, başvuru ve takip sürecinde yaşanacak olumsuzlukları en aza indirmeye çalışır. İşlemlerinizi olumlu onaylandırmayı hedefler ve sizlere bitiş süresine kadar olan gerekli tüm yasal bilgilendirmeleri ve yönlendirmeleri yapar. Bu süreçte sizin yerinize gerekli olan tüm kontrolleri sağlayan bu hizmet, iş yükünüzü azalttığı gibi bu konuda ayrı bir departman oluşturmanızı da önler. Bu hizmetimiz, profesyonel ekibimiz tarafından takip edilerek izin sürecinde oluşan, geç kalınmasına bağlı istenmeyen durumlardan da korunmanıza yardımcı olmaktadır. Siz de çalışma izni ve oturma izni konusunda danışmanlık hizmeti alabilir, uzmanlaşmış ekibimiz ile çalışarak işlemlerinizi profesyonelce gerçekleştirebilirsiniz.